Тернуватська громада

Запорізька область, Запорізький район

Історична довідка

Тернуватська об’єднана територіальна громада утворена Рішенням Тернуватської селищної ради № 2 від 12.04.2019 р. та Рішенням Самійлівської сільської ради № 1 від 25.04.2019 р. відповідно до вимог ст.8 ЗУ «Про добровільне об"єднання територіальних громад», ВИСНОВКУ Запорізької ОДА №120 від 07.03.2019 року.

До складу громади увійшли населені пункти: смт. Тернувате, с. Косівцеве, с.Придорожнє, с. Зарічне, с. Самійлівка, с. Бойкове, с. Світла Долина, с. Зорівка.

Селище міського типу Тернувате - є адміністративним центром об'єднаної територіальної громади. До 1946 року селище мало назву Гайчур. В селищі розташована ст. Гайчур, яка свого часу дала назву пристанційному поселенню, а воно в свою чергу отримало її від назви річки Гайчур – притоки річки Вовчої, що бере початок на Приазовській височині.

Тернуватська об’єднана територіальна громада згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Новомиколаївського району Запорізької області.

Відстань від адміністративного центру громади до районного центру — 27 км. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру — 92 км.

Територія селищної громади є нерозривною, i межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися (Тернуватська селищна рада та Самійлівська сільська рада)

Територія громади межує:

  1. сходу — землі Покровської ОТГ Дніпропетровської області;
  2. південного сходу — землі Гуляйпільського району Запорізької області;
  3. півдня – землі Воздвижівської ОТГ Гуляйпільського району Запорізької області;
  4. півночі — землі Зеленівської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області;
  5. південного заходу — землі Любицької ОТГ Новомиколаївського району Запорізької області;
  6. заходу — землі Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області .

Територія громади займає площу 101,642 га.

земель сільськогосподарського призначення – 9209,9 га, земель запасу – 137,5 га.

Кліматичні умови зони, в якій розташована Тернуватська ОТГ, характеризуються високими температурними показниками та недостатньою кількістю опадів. Тернуватська ОТГ розташована у степовій природно-сільськогосподарській зоні. Ґрунти громади - малогумусні чорноземи.

Населення громади станом на 01.10.2019 р. становить 2029 чоловік. Переважна частина населення зайнята у сільському господарстві та його переробці.

Аграрний сектор Тернуватської ОТГ спеціалізується у галузі рослинництва. На території громади функціонують сільськогосподарські підприємства: агротовариство «Гайчур», яке очолює герой України Головко А.Г., ТОВ «СВІТАНОК» , ТОВ «АГРОСИСТЕМА ЛАН», ТОВ «Прометей ТРАНС», 7 фермерських господарств та фізичні особи підприємці.

На території громади знаходиться підприємства Придніпровська залізниця, Запоріжнафтопродукт. Перлиною нашого краю є зоологічний парк «Таврія», загальною площею 286 га, інвесторами якого з 2019 року є представники з Китайської народної республіки.

Підприємства торгівлі, громадського харчування представлені кафе-бар «Людмила» та 13 приватними магазинами. В центрі селища Тернувате розташоване місце для виїзної торгівлі.

В смт. Тернувате працюють відділення Ощадбанку та Укрпошти.

Через території громади проходить залізничне сполучення Придніпровської залізниці, станція Гайчур. Основним автомобільним сполученням є автомобільні шляхи місцевого значення Терсянка-Тернувате-Верхня Терса- станція Залізничне, Тернувате-Зарічне, Тернувате - Косівцеве.

Загальний обсяг надходжень Тернуватської ОТГ з урахуванням трансфертів за 2019 року склав 3073206 гри, видатки проведені в сумі 3012675 тис. гривень.

Основними бюджетоутворючими надходженнями до бюджету Тернуватської ОТГ є місцеві податки та збори , податок на прибуток.

Освітні потреби населення ОТГ задовольняє КУ «Тернуватський опорний заклад загальної середньої дошкільної освіти, де навчається 174 учнів та 24 вихованців дошкільної групи. Вивчити музичну грамоту та навчитися грі на музичних інструментах отримати початкову музичну освіту можна в філіалі музичної школи.

Для занять спортом діє спорткомплекс, селищний стадіон, спортивні та ігрові майданчики.

Лікувально-профілактичні заклади територіальної громади представлені Тернуватською амбулаторія загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерським пунктом у с. Самійлівка. У смт. Тернувате знаходиться пункт постійного базування підстанції швидкої допомоги.

В Тернуватській ОТГ працює 2 будинки культури. В Тернуватському селищному будинку культури діє народний аматорський колектив «Натхнення» та дитячий колектив. Колективи є активними учасниками , призерами та лауреатами місцевих та обласних фестивалів і конкурсів, які проходять в Запорізькій області та за її межами.

Територію громади обслуговують 2 бібліотеки. Книжковий фонд налічує понад 18 тис., де обслуговуються понад 950 читачів, видається 19 тис. книг за рік. Проводяться різні заходи для дітей та дорослих до свят та визначних подій В смт. Тернувате діють православні Храми: Спорительница хлебов, Икони Богоматери Призри на смерение, а також жіночий монастир Іоанна Богослова.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь