Тернуватська громада

Запорізька область, Запорізький район

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

 

 Інформаційна година "Мій улюблений світ - без насильства"

 

Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати лише фізичні вияви агресії.

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі.

Під економічним насильством в законі значиться умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

Якщо з фізичним та сексуальним насильством більш зрозуміло, то з психологічним та економічним насиллям важко розібратися.

Так яке ж воно психологічне та економічне насильство?

Психологічне насильство, відповідно до закону, – це словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

Що робити у випадку насильства в сім’ї?

– якщо  необхідно терміново припинити насильство, Ви можете зателефонувати в поліцію – «102», вимагайте негайного втручання, детально опишіть все, що відбулось, покажіть тілесні ушкодження, а також меблі та речі, які були розбиті або поламані домашнім агресором;

– якщо Вами було отримано тілесні ушкодження, обов’язково зверніться до медичного закладу, ви не лише отримаєте лікування, але й медичну довідку, яка буде важливим доказом в суді;

Не поспішайте втекти з дому, не шукайте способу помститися, а тим більше – вкоротити собі віку.

Якщо вважаєте, що саме Ваш випадок – класичний зразок насильства, то обов’язково звертайтеся по допомогу, а саме:

Номер екстреного виклику поліції «102» (цілодобово).

Медична допомога «103» (цілодобово).

Урядова «гаряча лінія» із протидії домашньому насильству в Україні «15-47».

Безкоштовна національна «гаряча лінія» протидії домашньому насильству 0800500335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).

Національна «гаряча лінія» з захисту дітей 0800500225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-111 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).

«Гаряча лінія» Тернуватської селищної ради  (06144)94542,  (06144) 94666  

Відділ соціального захисту населення 0667280666

Відділ «Служба у справах дітей» 0506452145

 

Пам'ятайте, що насильству немає виправдання.

Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров'я, миру та затишку!

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь