ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ В УМОВАХ ВІЙНИ: ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну.

Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

З початку повномасштабного вторгнення ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Під час війни все більше людей, особливо з числа переміщених осіб, потрапляють у скрутне становище. Складний психологічний стан людей, які змушені були залишити власні домівки, пройти крізь інші важкі випробування, грає на руку злочинцям. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

Насамперед це стосується жінок і дівчат - саме вони становлять більшу частину біженців та мають найбільші ризики потрапити в ситуації торгівлі людьми, особливо з метою сексуальної експлуатації.

Аби применшити ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, щонайменше треба знати елементарні правила поведінки та їх дотримуватися.

* Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

* Дізнайтеся, куди їдете, та повідомте про поїздку рідним чи друзям. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

* Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

* Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

* Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.